Ankstesni mokslo metai  

  2019-2020 mokslo metai  

  2020-2021 mokslo metai  

  2021-2022 mokslo metai  

 
 

Prevencinis renginys „Ugnis ir jos pavojai“

2019 m. balandžio 24 d. vaikų lopšelyje-darželyje „Pušelė“ vyko prevencinis renginys „Ugnis ir jos pavojai“, kuriame dalyvavoMarijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai bei inspektorė Ilona Barauskiene kartu su meškučiu Joriu. Vyresnių grupių ugdytiniams, inspektorė vedė edukacinę veiklą „Meškiuko Jorio nuotykiai“. Ugdytiniamsdemonstravo spalvingas ir pamokančias skaidres, kartu su vaikais diskutavo, kodėl meškiukams ir vaikučiams negalima žaisti su degtukais ir kokius žaidimus galima saugiai žaisti kieme. Visi drauge prisiminė saugaus elgesio namuose taisykles. Edukacinės veiklos metu inspektorė Ilona su vaikais žaidė susipažinimo žaidimą su kamuoliu. Prisiminė, kad kviesti pagalbą reikia trumpuoju numeriu 112.

Įdomiausia renginio dalis vaikų laukė kieme.Į svečius gelbėtojų komanda atvyko su gaisrine autocisterna, todėl ugdytiniai turėjo galimybę ne tik iš arti apžiūrėti gaisrinę įrangą ir techniką, bet ir pasėdėti jų automobilyje už vairo. Vaikai sužinojo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, susipažino su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis bei specialia gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbų technika, apranga, garsiniu signalu. Sužinojo, kaip reikia elgtis kilus gaisrui, kaip naudoti elektros prietaisus, kad nekiltų pavojus vaikų sveikatai ir gyvybei, kaip gesinami gaisrai, kaip apsaugoti save ir kitus, koks turi būti ugniagesys: stiprus, ištvermingas ir greitas, dėl to turi sveikai maitintis, sportuoti. Sužinojo, kad jie saugo ir gelbsti ne tik žmones ir jų namus, bet ir mūsų miškus bei laukus. Komanda su vaikais atsisveikino įjungdama garsinį sirenos signalą.

Mūsų ugdytiniams šis renginys paliko didelį įspūdį, išvykus ugniagesiams daugumoje grupių likusią dienos dalį girdėjome mažųjų skleidžiamus „sirenos“ garsus, šia tema vaikai piešė ir spalvino paveikslėlius. Vykdant refleksiją iš ugdytinių išgirdome ir įdomių pasamprotavimų.

Auklėtoja: - O ko vakar pas mus gaisrininkai buvo?

Ignas: - Pasisveikinti.

Auklėtoja: - Ką parodė?

Emilis: - žirkles, savo putas.

Auklėtoja: - Ką pasakojo?

Luka: - Jeigu ant keptuvės karštos pilsi vandens, gali nusiplikinti.

Vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ bendruomenės vardu dėkojame inspektorei Ilonai Barauskienei, kuri surado raktą į kiekvieno ugdytinio širdelę.

Dar kartą įsitikinome kokia nuoširdi ir draugiška gaisrininkų komanda, gebanti bendrauti ir bendradarbiauti su mažaisiais ugdytiniais. Ačiū Jums!


Administracijos informacija

 

Paskelbta: 2019-04-30

 
 
 

Veiksmų planas, įtarus COVID-19 viruso susirgimą, arba susirgus COVID-19 virusu

Direktorė Irena Bučinskienė