Ankstesni mokslo metai  

  2019-2020 mokslo metai  

  2020-2021 mokslo metai  

  2021-2022 mokslo metai  

 
 

Informacinių (inovacinių) technologijų panaudojimo galimybės ugdomojoje veikloje

Š.m. vasario 12 d. Kazlų Rūdos savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio IU mokytojos dalyvavo Kazlų Rūdos vaikų lopšelyje-darželyje „Pušelė“ gerosios patirties renginyje „Informacinių (inovacinių) technologijų panaudojimo galimybės ugdomojoje veikloje“. Vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ IU mokytojos dalinosi gerąja patirtimi, kaip ugdomosiose veiklose taiko informacines ir kitas inovatyvias priemones.

„Žuvyčių“ grupės IU mokytoja parodė, kaip taiko robotą bitutę veiklose. Spalvingas, lengvai valdomas ir draugiškas mažasis robotukas yra puiki priemonė vaikams mokytis iššifravimo bei problemų sprendimo, programavimo pradmenų. Vaikai noriai žaidžia, žavisi, reiškia emocijas. Mokytoja parodė, kaip svarbu yra specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių vaikų įsitraukimas į veiklą,nebijoti klysti, išmokti, atrasti.

„Malūnėlių“ grupės IU mokytoja kartu su logopede pristatė vaikų veiklas prie šviesos stalų. Jos pristatė įvairių galimybių ir priemonių panaudojimą dirbantsu šviesos stalais. Ugdytiniai suskirstyti grupelėmis atliko skirtingas veiklas prie šviesos stalų: dėliojo veidukus (emocijas), kopijavo paveikslėlius, atliko kūrybines užduotis su kinetiniu smėliu ir gamtine medžiaga, piešė ir dėliojo gyvūnėlius ant kavos ir kt. Šviesos stalai ugdo vaikų pažintinius gebėjimus, kūrybiškumą, kalbą, sukelia teigiamus pojūčius ir emocijas.

Logopedė pristatė programėlę Quiver. Viena grupelė vaikų spalvino įvairius piešinukus, o nuspalvinus, logopedė naudojant planšetę parodė, kaip programėlė atkuria piešinukus ir padaro juos „gyvus“. Vaikai su nuostaba stebėjo, kaip skraido drugeliai, paukšteliai, juda arkliukas, bėga šuo, vandenyje plaukioja ir šokinėja delfinai, važiuoja mašina ir kt. Tai puiki galimybė paskatinti vaikų norą ir džiaugsmą piešti.

Meninio ugdymo (muzika) mokytoja ir „Voveraičių“ grupės IU mokytoja pristatė interaktyvias grindis. Meninio ugdymo (muzika) mokytoja kartu su vaikais parodė grojimo pianinu, muzikinių instrumentų, įvairių garsų (medžių lapų, vandens) pažinimo galimybes naudojant interaktyvias grindis. „Voveraičių“ grupės mokytoja su vaikais žaidė žaidimus skirtus mažiausiems vaikams. Daug teigiamų emocijų suteikė futboliuko, balionų gaudymo žaidimai. Interaktyvių grindų pagalba lavinami ne tik vaikų judesiai, bet ir matematiniai sugebėjimai, vaikai turi galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti smagius žaidimus tokius, kaip futbolas arba boulingas, neišėję iš ugdymo įstaigos patalpų. Ši priemonė taip pat puikiai tinka vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių.

Kazlų Rūdos savivaldybės IU mokytojos susipažino su inovatyviomis priemonėmis ir jų taikymo galimybėmis ugdymo veiklose. IU mokytojos teigia, kad gerosios patirties sklaida yra reikalinga, skatina mokytojus ieškoti, atrasti, taikyti įgytas žinias ir patirtis ugdant vaikus.


Neringa Venčkauskienė, vaikų lopšelio-darželio „Pušelė“ vyr. logopedė

 

Paskelbta: 2019-02-28

 
 
 

Veiksmų planas, įtarus COVID-19 viruso susirgimą, arba susirgus COVID-19 virusu

Direktorė Irena Bučinskienė