Ankstesni mokslo metai  

  2019-2020 mokslo metai  

  2020-2021 mokslo metai  

  2021-2022 mokslo metai  

 
 

Etnokultūrinis rytmetys „Ilgais, tamsiais žiemos takais“

Kazlų Rūdos vaikų lopšelyje-darželio „Pušelė“ seklyčioje – kurioje sukaupta nemažai senoviškų daiktų, 2015 metų gruodžio 10-11 dienomis vyko Adventiniai rytmečiai „Ilgais, tamsiais žiemos vakarais“. Rytmečio tikslas – suteikti žinių apie senąsias šio laikotarpio, kada diena trumpa ir ta dažnai apsiniaukusi, darganota, lietuvių liaudies tradicijas, skatinti domėjimąsi jomis. Ugdyti suvokimą apie Adventinio laikotarpio rimtį ir ramybę. Skatinti norą, gebėjimą pagelbėti vieni kitiems – darbu, maloniu žodžiu, žvilgsniu, prisilietimu.

„Ančiukų“ grupės auklėtojos Roma Jasulaitienė ir Violeta Nemkevičienė persirengusios „močiutėmis“ vaikus pasitiko prie seklyčios durų, katalikiškai sveikinosi. Aiškino, kad jų troboje tik balanos ir žvakės šviesa. Pasakojo ir rodė kaip buvo plėšomos plunksnos, aižomos pupelės, sukami siūlai. Vaikai irgi pabandė atlikti šiuos darbus. Stengėsi įminti užmintas mįsles, klausėsi pasakų „Kiškio pyragas“, „kada galima valgyti“. Rytmečių metu visi buvo pavaišinti kvapnia rugine duona.

Penktadienį Adventinėje popietėje, drauge su „ančiukų“ grupės ugdytiniais dalyvavo ir Kazlų Rūdos parapijos klebonas. Pasakojo, kad vaikystėje ir jam plunksnas plėšyti teko, o stambioji plunksnos dalis labai tikdavo žvejybinei plūdei. Jis pasidžiaugė, kad vaikai supažindinami su liaudies tradicijomis.

Penktadienį po rytmečio klebonas drauge su visa vaikų lopšelio-darželio bendruomene dalyvavo ir eglutės įžiebime. Renginys buvo nuoširdus ir iškilmingas.

„Ančiukų“ grupės auklėtoja
Roma Jasulaitienė

 
 
 
 

Veiksmų planas, įtarus COVID-19 viruso susirgimą, arba susirgus COVID-19 virusu

Direktorė Irena Bučinskienė