Ankstesni mokslo metai  

  2019-2020 mokslo metai  

  2020-2021 mokslo metai  

  2021-2022 mokslo metai  

 
 

Vaikučių grūdinimas vasarą

Sveikata - didžiausias žmogaus turtas, tai fizinė, dvasinė, socialinė gerovė. Vaikystėje reikia saugoti bei stiprinti sveikatą, o ne susirgus gydyti ligas. Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs, ištvermingi, todėl darželyje auklėtojos rūpinasi ugdytinių fiziniu aktyvumu, grūdinimu, gera jų savijauta.

Grūdinimosi būdų yra įvairių. Vasarą vaikučius grūdiname oru, saule, braidymu po vandenė ir vaikščiojimu basomis.

Grūdinimas oru ir saule - tai prieinamiausias, paprasčiausias ir efektyviausias grūdinimo būdas, nes visus metus vaikai būna gryname ore. Pasivaikščiojimo metu darželinukai daug juda, todėl pagerėja jų kvėpavimas. Vasaros metu vaikščiojant lauke vaikus džiugina saulės spinduliai, kurie naudingi vaikų organizmui. Vaiko grūdinimo saule nauda: grūdinimas saule gerai veikia vaiko organizmą, stiprina nervų sistemos veiklą, padidėja organizmo atsparumas infekciniams susirgimams, gaminasi vitaminas D, reikalingas vaiko vystymuisi.

Esant palankioms oro sąlygoms, vykdome vaikų grūdinimą braidant vandenyje (vandens pripiltuose baseinuose) ir vaikštant po žolę basomis. Šis metodas ypač patinka vaikams. Vaikščiojimas basomis teigiamai veikia visą žmogaus organizmą, pėdose esantys taškai yra aktyvinami, o tai yra daugelio ligų profilaktinė priemonė. Pagrindas grūdinimui - tai kojų paduose esantys receptoriai. Vaikštant ar bėgiojant basomis, dirginami receptoriai, kurie stimuliuoja vidaus organų veiklą. Ypač gerėja kraujotaka, sustiprėja žmogaus imuninė sistema.

Nustatyta, kad tarp padų receptorių ir nosiaryklės gleivinės yra refleksinis ryšys -­ grūdindami padus, mes apsaugosim vaikus nuo peršalimų ligų, pilnapadystės. Vaikščiojimas basomis padeda atsikratyti nereikalingo elektros krūvio.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė R. Bartkuvienė

 
 
 
 

Veiksmų planas, įtarus COVID-19 viruso susirgimą, arba susirgus COVID-19 virusu

Direktorė Irena Bučinskienė